yükleniyor

Çağrı Merkezi / +90 850 360 30 38

COVİD-19 BANKA KREDİLERİNİ NASIL ETKİLEDİ

Anasayfa / Yazılar / COVİD-19 BANKA KREDİLERİNİ NASIL ETKİLEDİ
Sevdiklerinizle Paylaşın

COVİD-19 BANKA KREDİLERİNİ NASIL ETKİLEDİ

 Bankaların konut kredisi faizleri üç çeyrektir, kesintisiz düşüş yönünde hareket ederken corona virüs nedeniyle artan döviz kuru bazı özel bankalarda faizlerin yükselmesine neden oldu. Faizlerin hareketlenmesi ile teşvik ve destekler de arka arkaya geldi. Geçtiğimiz hafta virüs salgınına karşı alınan tedbirler dahilinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredisi peşinatlarının yüzde 20’den yüzde 10’a düşürdüğünü açıkladı. Ayrıca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) politika faizlerinde 100 baz puan indirime gitmesinin yanında zorunlu karşılıklarında değişiklik uygulayarak kredi büyümesini destekleyici kararlar aldı. En son ise Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bankalara tavsiye kararı göndererek kredi koşullarının kolaylaşmasını, kredi taleplerinin reddedilmesini ve tüketicilere vade, ödeme, yapılandırma gibi taleplerinde yardımcı olmasını talep etti. Konut kredileri için yapılan iyileştirmeler sonrasında en uygun faiz oranı kamu bankalarında yer alan ve sadece sıfır konutlar için uygulanan yüzde 0.79 olmaya devam ediyor. Tüm konut talepleri için ise en düşük faiz oranı ise Türkiye Finans’ın kullandırdığı yüzde 0.91’den başlayan konut finansmanı oldu. Bankalardan 250 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 10 yıl vade için en uygun taksitleri 3.200 lira oluyor. Kredinin sonunda masraflar hariç bankaya yapılan toplam faiz ödemesi ise 138 bin liraya denk geliyor.
Kayseri emlak sektöründe yer aldığımız İkinokta mülk yönetimi olarak size en güncel bilgi ve haberleri en doğru şekilde sunmak için çalışmalarımız sürdürmekteyiz.

 

 

 

                     Soru, öneri ve şikayetleriniz için web adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

                                                      https://www.ikinoktamulkyonetimi.com/index.html#kayseriemlak #kayserigayrimenkul #gayrimenkul #emlak #konutalımsatım #yatırım #gayrimenkulyatırımı #kayserikonut #konut projeleri 


İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 850 360 30 38

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır.