yükleniyor

Çağrı Merkezi / +90 850 360 30 38

KONUT VERGİ BEYANNAMESİ UZATILDI

Anasayfa / Yazılar / KONUT VERGİ BEYANNAMESİ UZATILDI
Sevdiklerinizle Paylaşın

KONUT VERGİ BEYANNAMESİ UZATILDI

2019 yılında uygulamaya konulan ve değeri 5 milyon liranın üzerinde olan konutlar için geçerli olan değerli konut vergisinde beyanname verme süresi ve 1'inci taksitin son ödeme süresi uzatıldı. Beyanname süresi 21 Mart’a ilk taksitin son ödemesi 31 Mart’a uzatıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde, değerli konut vergisi beyannamesinin verilme ve ödeme süresinin 1 ay uzatılmasına ilişkin duyuru yayımlandı. Buna göre, 2020 takvim yılına ait değerli konut vergisi beyannamesinin verilme süresi 20 Mart Cuma, söz konusu beyanname üzerine tahakkuk eden verginin 1'inci taksitinin ödeme süresi ise 31 Mart Salı günü sonuna kadar uzatıldı. Daha önce beyanname verilme süresi 20 Şubat olarak belirlenmişti.

DEĞERLİ KONUT VERGİSİ KİMLERİ KAPSIYOR?

Türkiye sınırları içinde bulunan mesken nitelikli taşınmazlardan bina vergi değeri veya Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce belirlenen değeri 5 milyon lira ve üzerinde olanlar, değerli konut vergisine tabidir.


Kayseri emlak sektöründe yer aldığımız İkinokta mülk yönetimi olarak size en güncel bilgi ve haberleri en doğru şekilde sunmak için çalışmalarımız sürdürmekteyiz.

 

 

 

                     Soru, öneri ve şikayetleriniz için web adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

                                                      https://www.ikinoktamulkyonetimi.com/index.html#kayseriemlak #kayserigayrimenkul #gayrimenkul #emlak #konutalımsatım #yatırım #gayrimenkulyatırımı #kayserikonut #konut projeleri 

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 850 360 30 38

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır.